Zrušenie objednávky a štandardná záruka vrátenia peňazí

Zrušenie objednávky a štandardná záruka vrátenia peňazí

Podľa legislatívy Európskej únie má každý kupujúci právo do 14 dní bez udania dôvodu vrátiť štandardný tovar vyrobený internetovým (elektronickým) nákupom. Po informovaní predávajúceho, čo by sa malo stať do 14 dní od nákupu, má kupujúci ďalších 14 dní na vrátenie produktu.

Predávajúci musí kupujúcemu vrátiť peniaze do 14 dní od prijatia ich zrušenia. Odloženie vrátenia peňazí je povolené, ak predajca nedostal produkt alebo dôkaz o vrátení. Vrátenie peňazí musí zahŕňať všetky poplatky za dopravu, ktoré kupujúci zaplatil pri nákupe, okrem prípadov, keď kupujúci výslovne požadoval neštandardné doručenie, ako je expresné doručenie.

Vrátenie peňazí

Predajca môže požadovať poplatok za vrátenie tovaru. Štandardný poplatok za vrátenie je zvyčajne v hodnote poštovného (doporučený list alebo balík), ktoré kupujúci zaplatil za prepravu produktu, ktorý požaduje vrátiť. Štandardná záruka vrátenia peňazí sa nevzťahuje na produkty vyrobené na mieru, pokiaľ prijatý produkt nie je zjavne chybný alebo odlišný od popisu/obrázku v čase nákupu. Kupujúci je povinný pred kúpou osobne skontrolovať popis produktu.